Vitar - silou přírody

Je čas na beta-karoten. Co je zač a jak nám pomáhá?

Odborníci mají jasno – beta-karoten doporučují užívat dva až tři měsíce před opalováním. To znamená, že jeho čas právě přichází, ať už venku aktuálně panuje jakékoli počasí. A k čemu nám je beta-karoten dobrý? Pečuje o pokožku a pomáhá jí získat a udržet krásnou barvu po pobytu na slunci. Chcete o něm vědět víc? Tak čtěte dál…

Beta-karoten patří do skupiny karotenoidů, z nichž je asi nejznámější. Jedná se o provitamin A, tzn. že z něj vzniká právě vitamin A, a to až dvě molekuly z jedné molekuly beta-karotenu. Jak prozrazuje i naše vitaminová abeceda, vitamin A je přínosem mimo jiné pro stav naší pokožky, o kterou nám jde v souvislosti s opalováním především.

Samotný beta-karoten je důležitý antioxidant, což znamená, že chrání náš organizmus před působením škodlivých volných radikálů. Ty poškozují tělesné buňky včetně těch kožních, boj proti radikálům je tak rozhodně přínosný, chceme-li mít i pokožku zdravou a v pořádku.

Beta-karoten je barvivem, které se vyskytuje ve žlutě, oranžově či červeně zbarvené zelenině a ovoci. Najdete ho tak například v mrkvi, rajčatech, paprikách, meruňkách, broskvích, nektarinkách a podobně. Beta-karoten je ale přítomný také v kapustě, brokolici nebo špenátu. A samozřejmě je dostupný i v doplňcích stravy, které představují jeho koncentrovanou formu.

U VITARu si můžete vybrat z několika druhů doplňků stravy s beta-karotenem. Komplexním složením se 7 účinnými látkami vyniká Revital Super beta-karoten, který navíc koupíte s vhodným dárkem zdarma – opalovacím mlékem s ochranným faktorem 50 (více o letošní novince zde). Samotný beta-karoten nabízí třeba MaxiVita Beta-karoten nebo novinka v podobě samostatných blistrů eMVe Beta-karoten.